sobota, 14 lutego 2009

Lutowy numer Linux Magazine - wpis sponsorowany

Autor: Adrian Nowak, 03:06, sobota, 14 lutego 2009

Kategoria:

Otrzymałem właśnie kolejny numer popularnego miesięcznika - Linux Magazine. W tym prawie 100-stronnym wydaniu znajduje się całkiem sporo przydatnych ciekawostek i co najważniejsze dwustronna płyta DVD z Kubuntu 8.10 oraz Fedorą 10.

Tematem przewodnim tego numeru jest administracja wirtualnymi systemami z poziomu systemu linuksowego. Zagadnienie jakby nie patrzyć bardzo na czasie, pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy w obecnych ciężkich czasach. Jeśli chcecie zgłębić tą tematykę to lutowym numerze poświęconej jest jej kilka artykułów.

Jak zwykle nie zbrakło również porad dotyczących internetu. Tym razem dokonano krótkiego zestawienia lekkich systemów zarządzania treścią CMS. W obecnych czasach rzadko kto ma ochotę na pisanie własnej strony w czystym HTML-u więc chcąc z systemami CMS zetknie się każdy, kto umieszcza wpisy w internecie.

Artykuł, który również bardzo mnie zaciekawił to budowa sieci kratowych. Temat (jak i poprzednie) bardzo na czasie. Swietna okazja by poznać zasadę działania sieci z którymi spotykamy się niemal na każdym kroku.

Ogólnie lutowy numer oceniam bardzo pozytywnie, tak jak poprzedni numer trzyma wyznaczony wysoki poziom.

Oceń artykuł:
Komentarze 0 comments