niedziela, 1 marca 2009

Marcowy Linux+ - wpis sponsorowany

Autor: Adrian Nowak, 10:47, niedziela, 1 marca 2009

Kategoria:

Właśnie otrzymałem kolejny numer popularnego czasopisma Linuksowego - Linux+. W marcowym wydaniu znalazło się sporo ciekawych rzeczy szczególnie dotyczących Linuksa w połączeniu z internetem i usługami internetowymi czyli bardzo na czasie.

Na początek zacznę jednak od drobnej krytyki, która nasunęła mi się w związku z płytą dołączaną do czasopisma. Niestety coraz częściej miejsce ciekawej dystrybucji jest zastępowane przez kursy, nie oszukujmy się dla - dla marginalnego grona czytelników. W tym numerze kontynuowane jest szkolenie dotyczące SQL-a czyli wprowadzenie do Oracle SQL.

Na szczęście zawartość gazety już bardziej trafiła w moje gusta. Najbardziej zaciekawił mnie tekst zatytułowany "Gmail - Czy to jeszcze poczta?". Można w nim przeczytać naprawdę sporo ciekawych informacji dotyczących tej popularnej usługi Google jak również kilka najpopularniejszych jej zastosowań (poza skrzynką pocztową oczywiście ;)).

Kilka innych tekstów również dotyczyło zagadnień związanych mniej lub bardziej z pocztą. Zaprezentowano na przykład jak napisać prostą aplikację kontrolującą skrzynkę pocztową w środowisku Mono. Ponadto możemy znaleźć informacje dotyczące konfiguracji filtra antyspamowego KSHOWMAIL przeznaczonego dla pulpitu KDE.

Podsumowując marcowe wydanie wypada całkiem nieźle. Zapewne dla tego, że zaprezentowano wiele ciekawych informacji zahaczających o tematykę internetu, która jednak jest nieodłączna dla świata Linuksa.

Oceń artykuł:
Komentarze 0 comments