poniedziałek, 9 marca 2009

Ubuntu 9.04 pod VirtualBox

Autor: martii, 09:43, poniedziałek, 9 marca 2009

Kategoria: ,

Dzisiaj postanowiłem zainstalować sobie na moim Ubuntu (wciąż Hardy) w celach testowych ostatnią deweloperską wersję Ubuntu Jaunty (będzie wydane na wiosnę). Czasem lubię potestować i zobaczyć czy wogóle warto się przeinstalować :) - a nie zawsze warto.

Instalacja przebiegła standardowo, ale zaskoczyły mnie dodatki VBox.

Tak więc podmontowałem iso z dodatkami. Zainstalowałem standardowo odpalając binarkę dla x86 i skrypt poprosił o restart. Po restarcie X'y włączyły się w trybie awaryjnym i nijak nie chciały widzieć sterownika vbox, a praca w okienku 800x600 jest dość męcząca w dzisiejszych czasach. Patrzę w logi które twierdzą, że nie ma sterownika vboxvideo. Faktycznie takowego nie było. Odpalam jeszcze raz instalator i okazało się iż przeoczyłem jedną linię:

Unknown version of the X Window System installed - not installing drivers.

Więc sprawa jasna widać, X'y są za nowe? Komenda 'X -version' wskazała na 1.6.0.
Rozpakowałem więc paczkę instalacyjną do katalogu i patrzę w install.sh a tam:

case $x_version in
...
1.5.99.* | 1.6 )
...

No skoro $x_version jest 1.6.0 - to jasne że to nigdy nie zadziała. Zmieniłem więc linijkę na

1.5.99.* | 1.6.* )

Odpaliłem install.sh i wszystko znów po restarcie ślicznie działa.

Oceń artykuł:
Komentarze 3 comments
Unknown pisze...

eh szkoda ze ja mam jakas inna wersje bo w linijce tej jest cos innego ... poznizej jest ale troszke inny wpis 1.6.* wiec wyglada niby ok .. ale tak czy siak po instalacji i reboocie wywala ubuntu ;/ a szkoda bo chcialem compizem sie pobawic

Anonimowy pisze...

happyluke - ThtopBet
happyluke. Best Bet Online. The best Sports Betting Website with best VIP 바카라 사이트 Bonuses & Top Scores. All your 10cric favourite sports. Get all happyluke you need to know before you

Anonimowy pisze...

Your goal is to get a hand totalling closer to 21 than the supplier, but with out busting . Placing a $1 guess has the best odds of profitable, with solely an 11% edge for the home, but in addition the worst payout. The Joker provides a 36x 코인카지노 payout, but the home has a 74% chance of profitable. Playing or success in this recreation does not indicate future success at "actual cash" gambling.